6 квітня 2018 року на базі ДНЗ3 «Ромашка» методистом районного методичного кабінету Яготинської районної державної адміністрації Миненок О.В. було проведено засідання творчої групи вихователів з організації життєдіяльності дітей раннього віку на тему: «Розвиток сенсорики, моторики, мовлення дітей раннього віку під час ігрової діяльності», метою якого було поліпшити теоретичну підготовку вихователів щодо виконання завдання Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» розділів «Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі» та «Мовлення дитини» засобами ігрової діяльності з дітьми раннього віку.

На початку засідання методист РМК Миненок О.В. зазначила про значення сенсорного розвитку для дітей раннього віку та використання форм, методів та прийомів роботи вихователів.

В ході практичного блоку засідання було проведено заняття вихователем раннього віку Савельєвою Я.В. на тему «Допоможемо тітоньці Катрусі». Метою заняття було: формувати у малюків переконання через відродження національних звичаїв, обрядів, ознайомити зі скарбницею усної поетичної творчості; продовжувати вчити дітей розрізняти основні кольори: червоний,синій,жовтий, зелений; закріпити поняття «довгий», «короткий»; уточнити уявлення дітей про геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник); знайомити дітей з розташуванням предметів на площині; розвивати логічне мислення, пам′ять, мовлення, дрібну моторику рук; активізувати словник дітей іменниками (паска, писанка, крашанка, Великдень); виховувати шанобливе ставлення до культурної спадщини народу.

IMG 20180406 094448

Вихователь розпочала заняття з сюрпризного моменту де малята почули плач немовляти та співали колискову разом з вихователем. Далі дітки слухали казочку «Як яєчко стало писанкою» та обговорювали її. Потім вихователь розповіла малятам про свято Великдень та погралися у ігри «Прикрась яєчко», «Подоляночка» та «Перебери намистинки», зліпили пасочки з солоного тіста та зібрали великодній кошик. Під час заняття діти були активними, вправно виконували всі завдання поставлені вихователем.

IMG 20180406 095327

Після заняття було проведено обговорення колегами, які звернули увагу на значимість таких занять для розвитку сенсорики, моторики та мовлення дітей раннього віку. Після чого вихователі обмінялись досвідом своєї роботи з даної проблеми.

IMG 20180406 093847

Практичний психолог ДНЗ3 «Ромашка» Литовченко Н.Б. підготувала та провела консультацію на тему: «Розвиток дрібної моторики в дітей раннього віку», Ситікова Н.О. – вихователь – методист ДНЗ2 «Дюймовочка» розширила знання вихователів з проблеми «Сенсорно – пізнавальний розвиток дітей раннього віку засобами ігрової діяльності».

IMG 20180406 094152

Вихователь – методист ДНЗ3 «Ромашка» Хоменко Н.В провела екскурсію – огляд розвивального середовища групи дітей раннього віку.

На завершення методист РМК Миненок О.В. ознайомила учасників засідання з новинками методичної літератури та запропонувала прийняти методичні рекомендації: вдосконалювати професійну майстерність для підвищення якості освітнього процесу з розвитку сенсорики, моторики, мовлення дітей раннього віку під час ігрової діяльності, забезпечувати емоційний комфорт під час ігор на розвиток сенсорних, моторних та мовленнєвих можливостей дітей раннього віку.