Сьогодні система освіти в Україні переживає період серйозних реформ спрямованих на те, щоб її рівень відповідав високим європейським стандартам.
Ми хочемо бачити нашу молодь відкритою до нових знань, компетентною, яка вміє самостійно розв’язувати поставлені перед нею завдання, талановитою, творчою – одним словом успішною.
Нещодавно завершилися всеукраїнські етапи основних інтелектуальних змагань: предметні олімпіади, творчі конкурси, конкурси-​захисти науково-​дослідницьких робіт учнів-​членів МАН України. Зерна ретельно організованої системної роботи з обдарованими дітьми Яготинщини, завдяки створеним умовам для розвитку творчих, інтелектуальних здібностей, проросли щедрими плодами.
Формула успіху гуманітарно-​обдарованих дітей у нашому районі має кілька основних складови, але, насамперед, це результат співпраці відділу освіти Яготинської РДА із закладами освіти, помножений на самовіддану працю педагогів та прагнення дознань учнів , розуміння батьків і постійну підтримку Яготинської районної державної адміністрації, районної та міської рад.
«Людина без знань, що птах без крил: не може злетіти високо вгору, щоб досягти найвищої мети в житті», — стверджує мудрість. Широкі знання, звичка мислити, благородство почуттів є тими трьома якостями, що формують ці крила, із якими людина є освіченою у повному розумінні цього слова.
Наші учні живуть цікавим, насиченим життям. Шкільне повсякденне буття надає величезні можливості збагатити духовний світ учням. Олімпіади та творчі конкурси також сприяють збагаченню духовного та інтелектуального світу.
Що й казати, талановитих дітей у нашому районі багато,переконайтеся самі. Назвемо цьогоріч окрилених успіхом дітей у гуманітарному напрямі.
11 клас
Пархоменко Артем та Пєнкіна Л.П. і Білаш Л.М. Яготинський НВК 2
Пархоменко Артем Русланович, учень 11 класу Яготинського НВК2, розправивши ширококрила знань, здобутих у шкільній родині,посів треті місця на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із історії (вчитель Білаш Л.М.), української мови та літератури (вчитель Пєнкіна Л.П.) та англійської мови (вчитель Табачна Т.І.).
Білокур Тетяна та її вчитель Савенко С.В. Яготинська ЗОШ 1
Білокур Тетяна Євгенівна, учениця 11 класу Яготинської ЗОШ1 у стрімкому творчому леті стала призером обласного етапу XIV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого шевченківським дням в номінації «Історія України та державотворення» (вчитель Савенко С.В.).
10 клас
Сандоян Каріна та Білаш Л.М. і Крутько Т.В. Яготинський НВК 2
Сандоян Каріна Арамівна, учениця 10 класу Яготинського НВК2 зайняла друге місце на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із історії (вчитель Білаш Л.М.) та третє місце із зарубіжної літератури (вчитель Крутько Т.В.).
Лугін Тетяна та Цигипа Л.М. Яготинський НВК 2
Лугін Тетяна Юріївна, учениця 10 класу Яготинського НВК2 проявила свої здібності у вивченні німецької мови, посівши третє місце на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов (вчитель Цигипа Л.М.).
Грабовська В.І. Круглян С. Стригун Ю. Яготинський НВК 3
Круглян Станіслава Ігорівна, учениця 10 класу Яготинського НВК3 яскраво прявила своє обдарування, посівши почесне друге місце на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської мови та третє місце на II(обласному) етапі конкурсу–захисту Всеукраїнського науково–дослідницьких робіт учнів–членівМАНУкраїни у Науковому відділенні Мовознавства, Секція «Англійська мова»(вчитель Грабовська В.І.).
Ганжа Олександра та Білаш Л.М. Яготинський НВК 2
Ганжа Олександра Олександрівна, учениця 10 класу Яготинського НВК2 виявила творчі здібності та відмінне знання історії України, зайнявши перше місце на XIV Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвяченому шевченківським дням в номінації «Історія України та державотворення» (вчитель Білаш Л.М.).
9 клас
Ворковенко Вікторія та Бранець О.І. і Чорнобай Л.І. Яготинський НВК 2
Ворковенко Вікторія Юріївна, учениця 9 класу Яготинський НВК2 результативно брала участьна обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури (вчитель Бранець О.І.) та російської мови (Чорнобай Л.І.), посівши треті місця.
Стригун Юлія Леонідівна, учениця 9 класу Яготинського НВК3, проявила себе на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з французької мови, посівши славне третє місце (вчитель Грабовська В.І.) .
8 клас
Диченко І.В. Степанченко І.Д. Яготинський НВК 3
Степанченко Ілона Дмитрівна, учениця 8 класу Яготинського НВК3 продемонструвала щонайкращий результат – перше місце – на Всеукраїнському та обласному етапахХVІІІМіжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (вчитель Диченко І.В.).
Табачна Злата та Хвіст Л.О. і Табачна Т.І. Яготинський НВК 2
Табачна Злата Андріївна, учениця 8 класу Яготинського НВК2 виявила свої інтелектуальні здібності на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіадіз української мови та літератури, де вона зайняла третє місце (вчитель Хвіст Л.О.) та із англійської мови також третє місце(вчительТабачна Т.І.).
7 клас
Митько Вікторія та Бранець О.І. Яготинський НВК 2
Митько Вікторія Олексіївна, учениця 7 клас Яготинського НВК2 на крилах успіху посіла перше місце на Всеукраїнському та обласному етапах Міжнародного мовно-​літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (вчитель Бранець О.І.).
3 клас
Коржик Захар та Ющенко Н.І.Яготинський НВК 2
Коржик Захар Анатолійович, учень 3 класу Яготинського НВК2 випробував свої крильцята знань вперше на Всеукраїнському та обласному етапах ХVІІІМіжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і дуже вдало – зайняв третє місце (вчитель Ющенко Н.І. ).
Всього 12 найкраще підготовлених гуманітарно– обдарованих дітей із української мови та літератури, зарубіжної літератури,англійської, німецької, французької, російської мов, історії здобули 21 перемогу для Яготинщини на обласному та всеукраїнському рівнях інтелектуальних олімпіад та конкурсів.Усі вершини навчальних дисциплін гуманітарного напряму скорилися їм. Пишаємось вами, наша зміно!
Щиро бажаємо юним школярам, учнівській молоді подальших успіхів, а одинадцятикласникам — знайти себе в житті, щоб обраний шлях був радісним і світлим,а знання приносили задоволення.
Слова вдячності адресуємо тим, хто сіє знання, як щедрий колос – нашим педагогам.
Дуже добре підмітив народ, що «Від доброго дерева і пагінець одійде, од доброго батька і матері піде й добра дитина», саме тому ми переконані, що наші переможці, юні таланти не досягли б своїх результатів без доброго, теплого материнського серця, без твердої але люблячої руки батька. Найтепліші привітання і найщиріші побажання за чуйність, за підтримку, за терпіння, за розуміння кажемо батькам наших гуманітарно-​обдарованих дітей:
Пархоменкам Руслану Леонідовичу та Гаяне Мгерівні,
Білокурам Євгену Борисовичу та Людмилі Петрівні,
Гарбарам Олександру Сергійовичу та Олені Миколаївні,
Ворковенкам Юрію Володимировичу та Людмилі Володимирівні,
Сандоянам Араму Норайровичу та Наталії Михайлівні,
Табачним Андрію Івановичу та Тетяні Іванівні,
Стригунам Леоніду Михайловичу та Ларисі Степанівні,
Лугин Володимиру Володимировичу та Юлії Анатоліївні,
Круглянам Ігору Михайловичу та Ірині Василівні,
Ганжам Олександру Васильовичу та Євгенії Василівні,
Митькам Олексію Анатолійовичу та Ірині Володимирівні,
Степанченкам Дмитру Григоровичу та Мирославі Тимофіївні,
Коржикам Анатолію Григоровичу та Оксані Петрівні.
Яготинщина пишається досягненнями ваших дітей, а освітяни – можливості навчати вашу доньку чи сина.
Хай цьогорічний успіх надихає на освоєння нових вершин кожним учнем нашої Яготинщини! Хай крила успіху допоможуть здобути ще більше нового в безмежній країні знань!