В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. З метою гідного вшанування пам’яті великого Кобзаря і популяризації його літературної та мистецької спадщини в Супоївському НВК було проведено ряд заходів.
У бібліотеці були оформлені тематична поличка «Своїм сином пишається Україна» та книжково-​ілюстративна виставка, що висвітлювала життєвий та творчий шлях письменника “Тарас Шевченко – провісник долі України».
IMG 20180122 124941
Для молодших школярів проводились голосні читання творів Шевченка «Садок вишневий коло хати”, “Мені тринадцятий минало”, “Сон”, “І виріс я на чужині”, “Тече вода з-​під явора” та ін. А також було проведено бліц-​вікторини «Чи знаємо ми Кобзаря ?”(2 кл.), “Що ми знаємо про Шевченка?”(3 кл.), “Ми любимо твори Кобзаря” (4 кл.). Учні 59 класів отримали чимало нових вражень від участі у Шевченківських читаннях «Слово Кобзаря – устами нащадків». Читаючи поезії, діти переносились думками у світ давнини. Зворушливо звучали «Заповіт”, “Катерина”, “Наймичка”, “Русалка”, “В казематі” та інші твори. Також для ознайомлення з творчістю Шевченка були проведені ігрові форми роботи з дітьми. Турнір знавців життя і творчості Тараса Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття” (56 кл.). В інтелектуальній грі «Розумники і розумниці” змагались учні 78 класів. Ігрове шоу «Я знаю Шевченка” було проведено у 9 класі. У конкурсі на краще відтворення поезії з переплутаних рядків брали участь учні 10 класу.
IMG 1486
Класними керівниками були проведені літературно-​мистецькі години «Грані таланту Кобзаря”, “Шевченко – художник”, “Свого сина пам’ятає Україна”, “На струнах Кобзаревої душі”, “Малярство Кобзаря”.
Також учні НВК мали можливість переглянути відео та слайдові презентації, які знайомили з картинами Шевченка та взяти участь у вікторині «Тарас Шевченко – майстер пензля і слова».
Учителем образотворчого мистецтва було проведено конкурс дитячих малюнків“Малюємо за творами Шевченка”. Юні художники передали в них своє бачення творчості Кобзаря. Були тут і графіка, і акварель, і малюнки олівцями.
Отриманий у ході відзначення Шнвченківських днів досвід творів Кобзаря стане ще однією сходинкою увічнення пам’яті геніального українця. Актуальність Шевченкового слова, його ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря».