Навесні, коли тануть сніги

І на рясті засяє веселка,

Повні сили й нової снаги

Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

Перші березневі дні на нашій землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.9 березня – особливий день у долі України. Це день, який знаменував у історичному розвитку початок нового відліку, день, який явив світові 1814 року Великого сина України, геніального поета і художника, гуманіста – просвітителя і громадського діяча, мислителя і Пророка, полумяного борця за щастя людства.

І сьогодні, живучи у вільній незалежній державі, ми з гордістю згадуємо Великого Кобзаря, бо він убрав у себе безсмертне дихання душі, бо він такий великий і незбагненний, як життєдайний дощ, як весняний вітер, як ясне сонце, як щедра рідна земля. Із минулого віку й до наших часів, а далі – у майбутнє, у нові віки від покоління до покоління передаватиметься його ім’я як символ нескореності та незалежності.

IMG 20170304 151053

4 березня 2017 року у місті Біла Церква відбувся ІV (фінальний) етапVІІ Міжнародного мовно-​літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Приємно зазначити, талановиту молодь Яготинщини представляла зовсім юна учасниця, учениця 6 – А класу Яготинського НВК2, Митько Вікторія (вч. Бранець О.І.). Дівчина протягом двох років є учасницею цього конкурсу і здобуває призові місця. Мабуть, кожна нова перемога і є такою дорогою, бо щаслива лише та людина, яка пробирається до зірок крізь терни. А таким людям як Вікторія все під силу: і навчання, і мистецтво, і хореографія. Дівчина бере від життя найкраще, не придушує в собі Божий дар, а розвиває його. Творчість Кобзаря не залишає іі байдужою, дівчина не лише читає й вивчає його поезію, а й сама робить перші поетичні спроби, має великий хист до малювання. Шевченко для неї не лише поет, а й яскрава всебічно обдарована особистість, гордість і совість нашого народу, приклад нескореності духу й любові до України.